Tisková zpráva k vernisáži na MSV Tisková zpráva k vernisáži na MSV Tisková zpráva k vernisáži na MSV Tisková zpráva k vernisáži na MSV Tisková zpráva k vernisáži na MSV


Ze severního polárního kruhu až do moravské metropole

BRNO  8. listopadu 2021 – Jedním z tahounů druhého ročníku Czech Industry Photo výstavy je dieselelektrická lokomotiva EffiShunter 1600. Ta je železničními fandy přezdívaná jako „čmelák“. Mašinku od české společnosti CZ LOKO provozuje ve Finsku privátní dopravce Fenniarail, který s těmito vláčky jezdí až do dřevařského závodu Kemijärvi za severním polárním kruhem. Putovní osvětovou fotovýstavu Czech Industry Photo s čmelákem v zemi tisíce jezer a dalšími velkoformátovými snímky si může veřejnost prohlédnout na brněnském výstavišti spolu s doprovodnými příběhy v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu ve dnech od 8. do 12. listopadu.

Čmelák o výkonu 1.550 kW je uzpůsoben na provoz až do teplot -50 °C a ve Finsku nese označení Dr18. Dopravní společnost Fenniarail s těmito vláčky jezdí až do dřevařského závodu Kemijärvi za severním polárním kruhem. To má pak běžně celá souprava 25 až 30 vozů, kdy hmotnost takového nákladu dosahuje i 2.700 tun. Délka celku včetně mašiny pak může měřit více než 800 metrů. Maximum, které zvládne lokomotiva EffiShunter 1600 utáhnout je neskutečných 5.800 tun!

Czech Industry Photo je putovní osvětová výstava, která odhaluje potenciál a skryté krásy českého průmyslu v rámci rozmanitých odvětví. Tato fotovýstava je unikátním projektem, který prostřednictvím vizuální komunikace prezentuje inovace a perspektivu zaměstnání v průmyslu. Zároveň zprostředkovává pohled na pracovní postupy, obory a profese ve výzkumu, vývoji, výrobě, v průmyslovém designu či transferu energií. Czech Industry Photo realizuje pro veřejnost jako osvětovou aktivitu PR/marketingová agentura PROMOLIGA® v rámci své společenské odpovědnosti s cílem podpořit zájem mladé generace o inovace a odbornou přípravu ještě před volbou konkrétního studia. A ti, kteří se do Brna v tomto týdnu nedostanou, si mohou fotografie ze všech realizovaných ročníků prohlédnout na novém dvojjazyčném webu https://www.czechindustryphoto.com/cz/ včetně zajímavých příběhů.