Tisková zpráva Tisková zpráva Tisková zpráva Tisková zpráva Tisková zpráva


Triumf pro Invent Medical

Celorepublikové ocenění za nejpůsobivější průmyslovou fotografii s uměleckým přesahem za rok 2019 získala společnost Invent Medical Group z Moravskoslezského kraje. Vítěznou trofej převzal spoluzakladatel firmy Jan Rosický v rámci vyhodnocení národní iniciativy Czech Industry Challenge, která má přes vizuální a kreativní stimuly napomoci proaktivním firmám budovat značku zaměstnavatele a podpořit zaměstnávání v rozmanitých odvětvích českého průmyslu. Firma Invent Medical Group obsadila nejvyšší příčku ve III. odvětvové skupině, kde se utkala s oslnivými snímky z ICT a kreativních průmyslů, energetiky, optiky a zdravotních pomůcek.

„Při expanzi na zahraniční trhy dáváme velký důraz na produktový design, kvalitní vizuální komunikaci a budování značky. Této ceny si velmi vážíme a bereme ji jako potvrzení, že cesta, kterou jsme si zvolili, je správná a spolupracujeme s experty, kteří tvoří díla té nejvyšší kvality. V tomto případě patří díky Pavlovi Šidlovi a Matějovi Bujnochovi, kteří pro nás připravovali tento set vizuálů.“ komentuje výhru Jan Rosický, spoluzakladatel společnosti Invent Medical Group.

Skupina Invent Medical Group s.r.o. před pár lety vznikla jako spin-off rodinné firmy ING Corporation. Nyní jako technologická firma sídlící v Moravskoslezském inovačním centru v Ostravě-Porubě hned vedle fakultní nemocnice a národního superpočítačového centra IT4Innovations má úspěšně nakročeno stát se globálním lídrem v oblasti ortotických a protetických pomůcek na míru. Podnik, který již má svou pobočku v USA a dále expanduje, k tomu používá mix nejmodernějších technologií jako vlastní software, algoritmy, 3D skenování a 3D tisk. A právě díky možnosti 3D tisku je tým Invent Medical schopen obsloužit klienty kdekoli na světě, neboť digitální data neznají hranice. Autorem vítězné fotografie je Pavel Šidla, kdy na snímku produktoví designéři Invent navrhují novou generaci kraniálních ortéz snoubící funkčnost, komfort i estetiku v tomto oboru nevídanou. Vedení firmy také plánuje, že v budoucnu budou mít tyto pomůcky integrovány inteligentní senzory a funkce, jež se ve zdravotnictví oproti průmyslu stále ještě nevyskytují.

Druhé místo ve III. odvětvové skupině si z galavyhlášení v Praze odnesla společnost Pražská energetika, třetí příčku obsadil třinecký RenderWaves.

Na hodnocení fotografické výzvy prvního ročníku Czech Industry Challenge se podílela pětičlenná porota ve složení těchto expertů: Kateřina Ševčíková Urbanová, Jan Pohribný, Marián Beneš, prof. Miroslav Vojtěchovský a Jan Jakub Dvořák, kdy této porotě předsedala Kateřina Ševčíková Urbanová - šéfredaktorka magazínu Svět průmyslu.