Tisková zpráva Tisková zpráva Tisková zpráva Tisková zpráva Tisková zpráva

 

Slezská diakonie slaví!

 
Nový Jičín 16. června 2017 -  Slezská diakonie letos slaví 10 let svého působení v Novém Jičíně. Tento významný poskytovatel sociálních služeb v Moravskoslezském kraji otevřel v roce 2007 své první středisko ve městě Nový Jičín - denní stacionář EDEN. Série oslav, jež vyvrcholí na podzim, bude zahájena v neděli 18. června akcí “Den diakonie“ určenou pro širokou veřejnost.  Oslava  se bude konat ve Sborovém domě ČCE a vstup je zdarma.

„Návštěvníkům chceme v rámci bohatého programu představit všech sedm novojičínských středisek, kde se naši pracovníci věnují lidem s různou formou hendikepu. Do akce jsme zapojili naše klienty, kteří budou součástí dramaturgie biblického příběhu a v rámci doprovodné výstavy odhalí své krásné ručně zpracované výrobky. Pro děti mají připraveno maňáskové divadlo, se kterým slaví velké úspěchy ve školkách i školách v regionu,“ přibližuje náplň akce Gabriela Lhotská, vedoucí střediska EFFATHA Nový Jičín. Zábavný program obohatí pantomima předního českého mima Václava Dostála, vystoupení divadla MiMo, zpěv, tanec a kreativní tvoření pro ty nejmenší. „Celý den tak bude o lidech, které Slezská diakonie spojuje,“ doplňuje Lhotská.


SLEZSKÁ DIAKONIE /SD/ je nestátní nezisková organizace, která byla založena v roce 1990. Funguje především v Moravskoslezském kraji, kde patří k významným poskytovatelům sociálních služeb pro více než 8000 klientů. V současné době Diakonie provozuje 104 sociálních služeb a zaměstnává přibližně 700 zaměstnanců, kteří pracují s lidmi s tělesným a duševním onemocněním, se seniory, lidmi bez domova nebo těmi, kteří se ocitili v obtížné životní situaci. 


Program
Registrace místa